Відкритий доступ
Відкритий доступ – це безкоштовний, швидкий, постійний, повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів, що реалізовується для будь-якого користувача у глобальній інформаційній мережі, здійснюваний переважно до рецензованих науково-дослідних журналів.
Наукова література у відкритому доступі – це безкоштовні онлайнові примірники рецензованих журнальних статей, виступів на конференціях, технічних звітів, тез і дисертацій, дослідницьких матеріалів. У більшості випадків для користування ними не існує ліцензійних застережень для читачів. Отже, їх можна вільно використовувати для досліджень, навчання та інших цілей.
Редакційна колегія наукового журналу «International Bulletin on Public Administration and Legal Affairs» прагне поділитися корисними інноваціями як теоретичного, так і практичного спрямування, з метою стимулювання обміну науковими здобутками і подальшого впровадження результатів наукових досліджень, експериментів, а також концепцій, вироблених у результаті численних дискусій. У системі соціальних комунікацій розвиваються технології та економічні питання видавничої справи і роботи бібліотек, і тому завдання журналу полягає в інформуванні про справи, які зміцнюватимуть бібліотекознавство та статус бібліотеки, а це, своєю чергою, збільшуватиме доступ до «загального запасу знань»
Науковий журнал «International Bulletin on Public Administration and Legal Affairs» підтримує ініціативу Відкритого Доступу до Знань через розвиток відкритих електронних архівів (інституційних репозитаріїв) та відкритих електронних журналів українських університетів.
Усі статті розміщуються безстроково і безкоштовно відразу після виходу номера. Повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових статей журналу представлений на офіційному сайті журналу.
Корисні посилання:
Будапештська Декларація відкритого доступу
Портал збору метаданих з відкритих архівів України
Перелік відкритих архівів в Україніу каталозі OpenDOAR у каталозі ROAR
На сайті Eprints.org міститься загальна інформація про архіви відкритого доступу, список архівів та довідник щодо створення власного архіву.